• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Профорієнтація/Files/images/11_klas/proforntatsya/2222.jpg

/Files/images/11_klas/proforntatsya/Всплывайка (1) (1).jpg


Шановні учні 11 класів шкіл, ліцеїв, гімназій!

Одеський національний університет імені І.І.Мечникова запрошує Ваших учнів 11 класів прийняти участь у Всеукраїнській олімпіаді Одеського національного університету імені І.І.Мечникова з фізики.

Олімпіада проходитиме в два тури — заочний та очний. Для участі в очному турі олімпіади необхідно до 10 квітня включно вислати заповнену анкету учасника Олімпіади (див додаток), а також фотографії розв’язків (написаних від руки) завдань заочного туру (див додаток), що розміщені на сайті http://phys.onu.edu.ua/uk/olimpiady, на електронну пошту phys@onu.edu.ua , або ж листом на адресу: Факультет математики, фізики та інформаційних технологій, вул. Пастера 42, м. Одеса, 65082, Україна(у цьому випадку бажано надіслати повідомлення на phys@onu.edu.ua, або зателефонувати 0487236302). Переможці заочного туру отримають запрошення для участі в другому (очному) турі олімпіади, що відбудеться 21 квітня за адресою ауд.22, вул. Пастера 42, м. Одеса, 65082, Україна.

Згідно наказу МОН України від 21.12.2016 року № 1587 “Про затвердження Положення про Всеукраїнські олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти”, Правил прийому до ОНУ учасники другого (очного туру), олімпіади отримають додаткові бали до сертифікатів ЗНО при вступі на спеціальності 104 «Фізика та астрономія», 105 «Прикладна фізика та наноматеріали», в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова.

Участь Ваших учнів в олімпіаді дозволить їм краще підготуватися до ЗНО з фізики та математики, набути впевненості перед важливими вступними випробуваннями!

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті відділення фізики та астрономії ФМФІТ ОНУ phys.onu.edu.ua та за телефоном 048 7236302

З повагою Юрій Ніцук,голова оргкомітету олімпіади

доктор фіз. –мат. наук, професор

Поради психолога щодо профорієнтації учнів

В наш час одним з найбільш поширених питань звучить так: «як стати щасливим?». Однією з відповідей може стати правильно обрана професія, яка буде приносити задоволення.Щоб зробити правильний вибір майбутньої професії слід відповісти собі на питання:
Що я хочу?
Що я можу?Тільки сукупність «хочу», «можу», з уявленням про те, що потрібно зробити для оволодіння професією, допоможе встати на правильну дорогу.Однак, остерігайтеся частих помилок:Орієнтація тільки на престижність тієї чи іншої професії. Не варто орієнтуватися на престижну професію, забуваючи про власні бажання і можливості. Це загрожує отриманням модною, але нелюбимої роботи.

Відношення до вибору професії як до незмінного Всі ми маємо право на помилку, і, отримавши професію, можемо зрозуміти, що це не те, що нам потрібно. Але це не повинно зупиняти вас у пошуку саме тієї професії, до якої лежить душа.

Тому що туди пішли друзі. Сліпо слідуючи за друзями, Ви ризикуєте вибрати невідповідну професію: адже ви забуваєте про власні «хочу» і «можу»

Перенесення ставлення до людини, представника тієї чи іншої професії, на саму професію. Якщо Вам подобається людина - представник професії, то це хороша можливість дізнатися про його діяльність з різних сторін. Однак не варто вибирати професію тільки з симпатії до людини, так як сама робота може не підходити вам.

У професії є багато сторін. Часто ми бачимо тільки позитивні сторони професії, забуваючи про «темній стороні медалі». Варто дізнатися про професію якомога більше, щоб розглянути і плюси і мінуси.

Ототожнення шкільного навчального предмета з професією або погане розрізнення цих понять. Дуже рідко професія збігається з тим предметом, який вам цікавий. Крім того, улюблені предмети рідко пов'язані тільки з однією професією, і можуть знадобитися в різних сферах діяльності.

Застарілі уявлення про характер праці у сфері матеріального виробництва. Не забувайте, що цікава, складна техніка, а так само комп'ютери зараз застосовуються у всіх сферах праці.

Невміння / небажання розбиратися у своїх особистісних якостях (схильностях, здібностях). Не знаючи своїх здібностей, ти ризикуєш вибрати невідповідну професію, яка не буде в тебе виходити, не буде приносити задоволення.

Не бійся звернутися за допомогою до профконсультанта. Тобі допоможуть, підкажуть у якому напрямку краще рухатися, проте вибір робити тобі.

Незнання / недооцінювання своїх фізичних особливостей, недоліків, істотних при виборі професії. Можуть існувати професії, протипоказані тобі за фізичними показниками. Варто викреслити їх, адже робота на межі здібностей на шкоду здоров'ю не призводить до успішності.

Незнання основних дій, операцій і їх порядку при рішенні, обмірковуванні завдання при виборі професії. Коли Ви вирішуєте задачу з математики, то виконуєте певні дії в певній послідовності. Було б розумно поступити також і при виборі професії

Відео про професії

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=qS638EWX19I

Кiлькiсть переглядiв: 689

Коментарi